На 16 ноември отбелязваме Международния ден на толерантността!
Заедно с учениците от X клас с класен ръководител г-н Ерхан Исметов и учениците от XI клас с класен ръководител г-н Ибрям Ялама, изработихме специално табло, за да отбележим този празник в ЦСОП, град Кубрат!
Проведохме кратка беседа на тема „Един свят – общи мечти!“.
Толерантността е отношението към другия, в основата на което е признаване и приемане на различието – независимо дали става дума за биологични дадености, или за черти от характера, за различно мислене или навици!
Толерантността е не само да приемем чуждото и различното, но и правилно да изразяваме своите емоции и чувства. Да приемаме себе си такива, каквито сме, свободно да изразяваме своите възгледи и убеждения и да признаваме правото на другите да имат собствена гледна точка.
Толерантност е признаване, уважение и спазване правата и свободата на всички хора без разграничение на социални, класови, религиозни, етнически и други особености!
Завършихме нашата беседа с думите, че сме различни, но заедно!
Благодаря на двамата класни ръководители, че се включиха активно в отбелязването на празника, както и на вдъхновението и усърдието на учениците!
Мариета БОРИСОВА- Психолог