Денят на усмивката е първият петък на месец октомври, посветен на доброто настроение, добротата и добрите дела. Празникът е по идея на американския график Харви Бел, създател на популярното жълто усмихнато лице през 1963 г. Целта е да се насърчат хората да правят добро и да даряват усмивки на околните.
История на празника
През 1963 г. Харви Бел създава жълтото усмихнато лице като символ за рекламна кампания.
По-късно символът става изключително популярен и се появява върху множество артикули, включително пощенски марки.
През 1999 г. Бел предлага този ден да бъде посветен на доброто настроение и добрите дела, като мотото му е "Направи добро. Помогни на някого да се усмихне!".
Защо се празнува?
♥Да насърчи хората да показват доброта и да създават положителни емоции.
♥Да утвърди позитивните мисли и постъпки, както и да намали агресията.
♥Да напомни за силата на усмивката и да я превърне в заразяващ позитивен ефект.
Усмихвайте се, както го правим ние в Център за специална образователна подкрепа гр. Кубрат, всеки ден! :)